Podnikám, teda som...v ohrození

Autor: Peter Krištofovič | 22.10.2015 o 15:42 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  1250x

Tuším sa tu na kapitalizmus iba hráme. Ľudia, ktorí chcú podnikať, sú u nás predsa ohrozený druh a skôr ako ich expanzia im hrozí vyhynutie.

Pre mňa sú hrdinami práve tí ľudia, ktorí denne vstávajú a budujú svoje živnosti, malé firmy, zamestnávajú seba, svoju rodinu a ďalších ľudí. No štát im veľmi nepraje. Dostávajú minimálnu podporu, minimálne výhody, majú ťažšiu situáciu pri vymáhaní svojich práv a len málokedy sa im dostáva uznania od ostatných. Akoby štát nechápal, že práve oni sú preňho obrovským prínosom. Denne nasadzujú svoje zdravie, vzťahy ba aj život, aby nasledovali svoj vnútorný hlas. No aj tak na Slovensku denne väčšina pokusov o podnikanie skončí neúspechom.

Ja si ale myslím, že aj napriek tejto nepríjemnej štatistike a možno práve kvôli nej, by mali byť ľudia podporovaní v snahe postaviť sa na vlastné nohy.

Čo keby sme už na školách viedli mladých ľudí k podnikateľskému mysleniu?

Čo keby dostávali začínajúci podnikatelia podporu a pomoc v komunitách, kde žijú?

Čo keby neboli „zabíjaní“ požiadavkami na papierovanie, neustále meniacimi sa zákonmi, nevymožiteľnosťou práva či pomalými súdmi?

Určite budete so mnou súhlasiť, že títo hrdinovia by potrebovali podporu a pomoc s rastom svojich biznisov. Tak im skúsme pomôcť, odovzdávaní svojich know-how, ale aj kúpou ich produktov a využívaním ich služieb. Lebo biznis sa nenaučia robiť z kníh, ani z motivačných citátov na Facebooku. Biznis sa naučia robiť iba robením biznisu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Valec OĽaNO ide ďalej

Niekto zabudol, že terajšia vláda je zajtrajšia opozícia.


Už ste čítali?