Mám ženu, deti a biznis. A päť jazykov lásky

Autor: Peter Krištofovič | 3.11.2015 o 16:30 | Karma článku: 6,63 | Prečítané:  2602x

Podnikanie a rodina – určite sa vám zdá, že tieto veci môžu spolu fungovať len ťažko. Ja vám chcem ponúknuť návod, ktorý vám pomôže dostať sa minimálne na správnu cestu, ak nie skutočne v tomto boji uspieť.

Viac biznisu, stále jedna manželka

Keď som začal ako 20- ročný podnikať, nemal som žiadne záväzky. Mohol som sa naplno venovať biznisu. Strih o 20 rokov neskôr: som ženatý a mám dve dcéry. No nepoľavil som ani v biznise, momentálne mám firmy v piatich krajinách Európy.

Keď biznis začal napredovať a rodina sa rozrastať, začal som si klásť otázku, ktorú si asi kladie každý podnikateľ, ktorý má rodinu: „Ako zladiť budovanie firiem a kariéry so svojou rodinou?“ Nechcel som totiž ísť cestou starej pravdy: „Prvej žene vďačíš za bohatstvo, bohatstvu vďačíš za druhú ženu“.

A tak som začal hľadať možnosti, ako je možné zvládnuť rodinu, deti aj svoj úspech. Chcel som uspieť na oboch pozíciách – ako manažér a aj ako otec. Ešte nie je úplne jasné, či sa mi to podarilo, to ukáže až čas. Ako sa však zdá, našliapnuté to mám dobre. Stále mám svoju prvú manželku.

ČAS pre deti

A tak chcem dať tip aj ostatným rodičom - podnikateľom. Prednedávnom som totiž dostal odporúčanie na výbornú knihu o lepšom pochopení detskej duše. Už od začiatku je mi jasné, že pre deti má slovo láska iba tri písmená – Č-A-S. No vďaka knižke Garyho Chapmana – Deti a päť jazykov lásky som si uvedomil, akým jazykom mám hovoriť so svojimi dcérami.

Sú to slová uistenia, ktorými oceňujeme ich hodnotu. Slová pozornosti, keď sa dokážeme vcítiť do ich najhlbších vnútorných prežitkov a vyjadriť im svoju duševnú blízkosť. Jazykom darčekov, kedy deti zahŕňame drobnými maličkosťami, ktoré ich potešia. Skutkami „služby“, kedy deti obklopíme praktickou starostlivosťou. Fyzickým kontaktom, ktorým môžeme vyjadriť svoju fyzickú blízkosť a nehu.

Držím vám palce rodičia - podnikatelia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako by mohla vyzerať budúca vláda? Vyklikajte si ju

Preferencie Smeru klesli pod 20 percent, Most by sa nedostal do parlamentu.

Stĺpček Osmelené

O futbalistovi, ktorému ženy kazia nedeľu

Futbalista Pavol Kopačka je za rovnoprávnosť pohlaví. Alebo aj nie.


Už ste čítali?